Greek-Nakama Hellenic Fansubs
Aqurarion EVOL - Σελίδα 2 Poup_zpsd07587f6

Εγγραφείτε στο φόρουμ, είναι εύκολο και γρήγορο

Greek-Nakama Hellenic Fansubs
Aqurarion EVOL - Σελίδα 2 Poup_zpsd07587f6
Greek-Nakama Hellenic Fansubs
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Aqurarion EVOL

+8
peterthunder
Gangsterr
mechanic
Light
kapa5
kristi
kalliniki
Mpompiras
12 απαντήσεις

Σελίδα 2 από 2 Επιστροφή  1, 2

Πήγαινε κάτω

Aqurarion EVOL - Σελίδα 2 Empty Απ: Aqurarion EVOL

Δημοσίευση από Mpompiras Σαβ Ιαν 26, 2013 9:20 am

Καλή φάση, να βλέπεις με κάποιον επεισόδια, αλλά έχετε την ίδια όρεξη για επεισόδια;
Δηλαδή εγώ θυμάμαι δεν είχα κάτι να κάνω και είδα όλο το 11eyes σε ένα απόγευμα, βέβαια μου άρεσε και καθήλωσε να το δω. Άλλως όμως μπορεί να ήθελε να δει 2 επεισόδια μόνο... Πώς τα βρίσκεται;
Mpompiras
Mpompiras
Administrator
Administrator

Άντρας Αριθμός μηνυμάτων : 743
Ημερομηνία εγγραφής : 05/11/2011
Ηλικία : 32
Τόπος : Αθήνα

https://greek-nakama.forumgreek.com

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Aqurarion EVOL - Σελίδα 2 Empty Απ: Aqurarion EVOL

Δημοσίευση από kalliniki Σαβ Ιαν 26, 2013 9:28 am

Βλέπεις anime με τον πατέρα σου;
Εμένα τα κατακρίνει και μου λέει πάντα όταν αναφέρομαι σ' αυτά "Μεγάλωσες και ακόμα παιδικά βλέπεις;" και εγώ του απαντάω πως δεν είναι και άλλα τέτοια...
Η μητέρα μου αποκλείεται να δει...
Έτσι τα βλέπω μόνη μου ή που και που με την αδερφή μου!
kalliniki
kalliniki
Moderator
Moderator

Θηλυκό Αριθμός μηνυμάτων : 1134
Ημερομηνία εγγραφής : 08/11/2011
Ηλικία : 32

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Aqurarion EVOL - Σελίδα 2 Empty Απ: Aqurarion EVOL

Δημοσίευση από Salvager Σαβ Ιαν 26, 2013 9:48 am

Ε, εντάξει. Το πάθος μου για τα ανιμέ είναι μια φλόγα και το δικό του μιά σπίθα. Αυτή τη σπίθα προσπαθώ να αναζωπυρώσω. Δεν είναι καθόλου εύκολο, αλλά βήμα βήμα κάτι γίνεται. Συνήθως βάζω τρία επεισόδια Σάββατο και άλλα τρία Κυριακή και μετά την άλλη εβδομάδα. Ίσως μπορείς να πεις πως το έχω αναλάβει ιεραποστολικά να τον μυήσω στη νέα θρησκεία. Το έχουμε κανονίσει κάπως έτσι, αλλά το μεγάλο βήμα ήταν το καλώδιο HDMI. Χάρις αυτό κατάφερα να συνδέσω το φορητό υπολογιστή με τη μεγάλη τηλεόραση. Εφόσον, τόσο καιρό παραπονιόταν ότι δεν υπάρχει τίποτα αξιόλογο στην ελληνική τηλεόραση τώρα πιστεύω πως είναι κάτι το αναζωογονητικό για εκείνον. Στο παρελθόν, όμως, βασιζόμουνα σε προβολή από την οθόνη του υπολογιστή χωρίς αποτελέσματα. Είχα βάλει να δούμε Steamboy και επειδή οι υπότιτλοι ήταν υπερβολικά μικροί για να διαβαστούν αλλά και η οθόνη καθόλου βολική για τέσσερα άτομα με αποτέλεσμα να κοιμόντουσαν στον καναπέ. Σε λέω έχω κάνει εφαρμώσει εμπειρική μέθοδο δοκιμής και σφάλματος μέχρι να πετύχω το βέλτιστο αποτέλεσμα.

Salvager
Starting
Starting

Αριθμός μηνυμάτων : 13
Ημερομηνία εγγραφής : 26/01/2013

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Aqurarion EVOL - Σελίδα 2 Empty Απ: Aqurarion EVOL

Δημοσίευση από Salvager Σαβ Ιαν 26, 2013 9:55 am

Δε σε αδικώ και μένα με κατέκριναν στην αρχή. Η προσπάθεια, όμως, να διαβιβάσεις ή καλύτερα να κατασκευάσεις μιά νέα ιδέα γύρω από τα ανιμέ σε κάποια στερεοτυπική προκατάληψη που επικρατεί είναι μιά σκέτη πρόκληση.

Salvager
Starting
Starting

Αριθμός μηνυμάτων : 13
Ημερομηνία εγγραφής : 26/01/2013

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Aqurarion EVOL - Σελίδα 2 Empty Απ: Aqurarion EVOL

Δημοσίευση από Laxus_Dreyar Κυρ Ιαν 27, 2013 3:21 am

Εμένα ο πατέρας μου είναι σαν της kallinikis κάθε φορά που βλέπω anime μου λέει τα ίδια.
Laxus_Dreyar
Laxus_Dreyar
Senior Fan Anime
Senior Fan Anime

Άντρας Αριθμός μηνυμάτων : 861
Ημερομηνία εγγραφής : 02/06/2012
Ηλικία : 27
Τόπος : New World

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Aqurarion EVOL - Σελίδα 2 Empty Απ: Aqurarion EVOL

Δημοσίευση από Salvager Τετ Φεβ 06, 2013 3:37 am

Την τελειώσαμε την σειρά και τη βρήκαμε πολύ καλή αν και όπως προανέφερα είχε κάποια ορθρογραφικά που δεν έβγαζες νόημα. Πάντως μας απογοήτευσε ένα πράγμα και αυτό είναι πως συνδύαζε ελληνικούς υπότιτλους με αγγλικούς π.χ. θα μπορούσατε να μεταφράσετε τον πλανήτη Altair σε «η Αλταία» και το Mikono-san ως «Μίκονο». Γενικά η εναλλαγή από ελληνικά σε αγγλικά κουράζει τον θεατή. Κατά τα άλλα κάνατε εξαιρετική δουλειά να μας το φέρετε στα ελληνικά και για αυτό είμαι πολύ περήφανος για εσάς. Το ανιμέ στρέφεται αποκλειστικά στις διαπροσωπικές σχέσεις και για να ακριβολογώ στις στενές διαπροσωπικές σχέσεις.
[nosebleed]
Έρωτες, ζήλιες, πάθη, μίση, απογοήτευση, έρωτας, αγάπη, νιότη, ζωή, θάνατο. Το ανιμέ δε διστάζει να τα εμπλέξει όλα μαζί και να συνθέσει την απόλυτη χορωδία έκστασης που αναμφίβολα θα ικανοποιήσει τους ρομαντικούς ενώ παράλληλα τραβά κι εκείνους που θέλουν να αποφύγουν τα γλυκανάλατα με άφθονη (σχεδόν σε κάθε επεισόδιο) δράση μεταξή μηχανοκίνητων (mecha), υπερδυνάμεων και μεταφυσικού. Ένωση δύο πλανητών; Άπειρη γροθιά;
[imtheman]
Τα καλά γραφικά και η ποιότητα της ταινία, επίσης, συμβάλλουν στη διαμόρφωση καλαισθησίας, με πολύ ωραία τοπία, καλά σχεδιασμένα, εξωτικά, αστικά, πλανητικά ενώ ταυτόχρονα η μουσική επένδυση θυμίζει μιούζικαλ ξεκινώντας από τις μεταμορφώσεις των μηχανοκίνητων ως το κατανυκτικό πιάνο, αλλά και την πομπώδη ψαλτική του Ακουέριον.

Αυτά είχα να είπω παίδες, εύχομαι καλή συνέχεια με περισσότερες σειρές. Αναμένουμε με ανυπομονησία.

[nice]

Salvager
Starting
Starting

Αριθμός μηνυμάτων : 13
Ημερομηνία εγγραφής : 26/01/2013

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Aqurarion EVOL - Σελίδα 2 Empty Απ: Aqurarion EVOL

Δημοσίευση από juohmaru Σαβ Μάης 04, 2013 2:32 am

Καλημερες και χρονια πολλα σε ολους!!! καλη ανασταση ευχομαι να εχετε σε ολους!!!

Θα μπορουσαν καποια καλα παιδακια να κανουν seed στα επειδοδια 14-21 και στο 24?? Ευχαριστω!!!
juohmaru
juohmaru
Newbie
Newbie

Άντρας Αριθμός μηνυμάτων : 36
Ημερομηνία εγγραφής : 05/03/2012
Ηλικία : 36

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Aqurarion EVOL - Σελίδα 2 Empty Απ: Aqurarion EVOL

Δημοσίευση από noobas Τετ Μάης 29, 2013 10:49 am

Γειά σας, θα μπορούσε κάποιος να κάνει seed στα επεισόδια?Ευχαριστώ πολύ!!

noobas
Starting
Starting

Αριθμός μηνυμάτων : 3
Ημερομηνία εγγραφής : 29/05/2013

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Aqurarion EVOL - Σελίδα 2 Empty Απ: Aqurarion EVOL

Δημοσίευση από Mpompiras Πεμ Μάης 30, 2013 12:27 am

Μπορείς να κάνεις ένα ποστ εδώ: [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]

για να το δουν όσοι το έχουν.

Θα το βάλω μεν να κάνει αλλά κάνε και ένα ποστ εκεί για να είσαι σίγουρος ότι κάποιος θα το δει!
Mpompiras
Mpompiras
Administrator
Administrator

Άντρας Αριθμός μηνυμάτων : 743
Ημερομηνία εγγραφής : 05/11/2011
Ηλικία : 32
Τόπος : Αθήνα

https://greek-nakama.forumgreek.com

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σελίδα 2 από 2 Επιστροφή  1, 2

Επιστροφή στην κορυφή


 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης